Konopný labyrint a Jirka Procházka

Už jste někdy zápasili na konopné farmě? My z Penty, do 20. srpna, taky ještě ne. Podařilo se nám to až díky Radkovi Křížovi, který nás pozval na Jamaica Fight Day na Konopnou farmu Vranč nedaleko hradu Bítov.

Pro někoho splnění dětského snu. Slunce svítí – sem tam. Mezi prsty se vám sype jemný písek. Chvílemi máte pocit, že jste někde v Karibiku. Zvlášť, když se vyhnete vzrostlé palmě a proti vám se vyřítí ženská s kolečkem. Co ta tam dělá?! Má ho naložené klobásami a řítí se k stánku s občerstvením.

Nenechme se jí rozptylovat, to až možná po zápase. Ve stánku se samozřejmě zastavíte. Dáte si osvěžující drink s konopnou výzdobou, místo typického paraplíčka. Rozptýlení najdete i v nedalekém labyrintu, jak jinak než konopném. Vědět o tomhle místě Sean O´Malley, je tady s Natem Diazem pečený vařený.

Možná se zde skrývá i kouzlo úspěchu Filipa Janíka a Míši Smrčkové. Nebo to zavinila přítomnost UFC šampiona Jirky Procházky a našeho elitního boxera Vasila Ducára? Kdo ví?

Pravda je, že Míša předvedla tříkolovou krvavou MMA řež, po které pořadatelé udělali dvacetiminutovou přestávku, snad aby uklidili plachtu. Soupeřka byla tak od krve, že ji trenéři museli v průběhu zápasu uklidňovat, že i přesto, je pořád hezká. S čímž se nedalo než souhlasit.

Co Míšu může mrzet, je, že v balíčku od pořadatelů nenašla, tak jako všichni ostatní, konopnou mast na koule a její výkon nebyl oceněn jako zápas dne.

Toto ocenění jí bez skrupulí vyfoukl Filip Janík, který v K-1 porazil po dominantním výkonu Sylvestra (nikoliv Stalloneho). Jeho technické finese a pohyb ocenil po zápase i UFC šampion. Čímž Filipa dostal na vrchol blaha. Zápasit takřka v konopí, šek za výkon dne, a ještě pochvala od Procházky, no, kdy se vám něco takového poštěstí?

P.S. Neměli by ceny dostávat i trenéři? Kdybych se v konopném labyrintu ztratil, šel by mě vůbec někdo hledat?