Telefon: +420 603 540 896 E-mail: info@pentagym.net

Vrátil se jako člen maorského klanu a chtěl by vyzvat Mamuta, Pršího a Stehna

Nevšední rozhovor s nevšedním hostem, aneb Setkání nad klávesnicí. Dohnat tuto personu bylo trochu problematické, je prostě všude žádaná. Nakonec se podařilo a je tu rozhovor s krásným Ondřejem Skalníkem. Sice byl více než rok na druhém konci světa, ale kluk ví, možná vás i jeho odpovědi vezmou za srdce.

Ondro, byl jsi rok a půl na Novém Zélandu, co jsi nám přivezl?
Tak jako asi sebe, no. Ale taky spoustu vtipných historek. Bohužel ne z MMA, protože tréninkům jsem se tam věnoval dost okrajově. Z 15 měsíců, co jsme byli pryč, jsme totiž 8 měsíců cestovali po obou ostrovech, takže na nějaký soustavný trénink nebyl bohužel čas. Nějakou dobu jsem trénoval v Cantenbury Fighting Centre pod Karlem Weberem, který doprovází v UFC ke kleci Dana Hookera, ale zatrénoval jsem si i s klukama v Cromwellu, Invercargillu, Wellingtonu a taky v MMA Auckland. Prostě pár dní tady, pár dní tamhle. Ale s přítelkyní Barunkou jsme si aspoň koupili kettlebell a jeli silovou přípravu podle programů KB5.cz, kde se kondičně a silově připravuji – prostě hodně swingů a pressů.

Viděl jsem tě na tréninku, jsi stále krásný, ale nepřibral jsi?
Ani ne, protože když už se na Zélandu maká, tak se maká venku a rukama. To nejsou kafíčka a kanclíček jako tady. Sbírali jsme třešně, avokáda, kiwi a jablka. A všechno to byl solidní záhul. Mám teď něco přes 70 kilogramů, což je taková moje váha na začátku přípravy. Konečně jsem ale usazený v Praze, tak můžu začít trénovat a nějak normálně začít jíst.

Stal jsi se členem maorského klanu, čím překvapíš na trénincích?
To je pravda no, jsem neoficiální člen kmene. Maoři hodně boxují, takže mě celkem brali, když jsme s nima makali. Tradiční tanec Haka neumím, ale docela umím vyplazovat jazyk, což dělají maorští válečníci před bojem, aby ukázali, že mají hlad. Fakt .

Jaký byl život na Zélandu s puškou v ruce, kde jsi lovil zvěř, chytal ryby, cestoval a nasbíral tuny ovoce?
Bylo to jednoduchý a úžasný, nicméně čeho je moc, toho je příliš. Po delší době to zevšední jako všechno a mně se začalo stýskat po rodině, po naší krásný zemičce a taky po MMA a Penta gymu, kde je takovej můj druhej domov. Zrovna nedávno jsme se bavili s klukama, že ta penťácká parta je fakt unikátní a je to důvod, proč se chodit nevybíravě mlátit do obličeje právě k nám na Žižkov.

Dokázali tam pochopit tvůj humor?
Ale jo, většinou. Vlastně Novozélanďani aka Kiwáci mají dost podobnej smysl pro humor jako my tady. A lidi, co jsem potkal kolem kiwáckého MMA, jsou úplně stejní jako my tady. Ta vášeň spojuje a je jedno, odkud kdo je. Fakt jsem se mezi klukama cejtil jako doma. Jednou jsme třeba s jedním jihoafrickým zápasníkem nakecali nováčkovi na tréninku, který se měl točit s námi v trojici při sparringu, že jeden nemá odpočívat, ale že to jsou dva proti jednomu. Já jsem začal a Jihoafričan se hned chytil jako že jo. No a chudák kluk se začal připravovat na boj o holý život, než ho vysvobodil náš smích. Bylo vidět, že se mu ulevilo.

Před odletem na druhý konec světa jsi měl zajímavé nabídky ze zahraničí. Jak dál plánuješ kariéru?
Je to pravda – měl jsem nabídky na zápas v Japonsku, pod ruským ACA (bývalým ACB) nebo do Polska. Dalo by se říct, že jsem odjel v nejlepším. Jak už jsem říkal pro Czechfighters – chtěl bych naskočit do přípravy a uvidíme. Ani nevím, jestli moje tělo ten záhul přípravného kempu vydrží. Ale určitě bych si chtěl ještě do oktagonu vlézt a poprat se. Věřím, že bantamové váze v ČR mám ještě co nabídnout a mohl bych asi pár mlaďasů provětrat, než odejdu na odpočinek. Nicméně to ukáže následujících pár měsíců.

Sledoval jsi českou scénu na vzdálenost 18 tisíc kilometrů, co ji říkáš?
Byla to solidní jízda. Můj první zápas byl v Říčanech ve sportovní hale, kde bylo asi 30 fanoušků a ani jsem si nemohl donést vlastní nástupovku. Teď je to úplně někde jinde a vyprodaná O2 Arena hovoří za vše. Navíc vidím velký potenciál v našich mlaďasech – pozorovat Jirku Janouška, Maxe Křepelku, nebo Petra Jančárka, jak se perou (nemluvě o řadě dalších), je prostě slast pro oko. Tyhle kluci si dají 30 zápasů v amatérech a pak budou někde úplně jinde nejen technicky, ale i po psychické a taktické stránce. Amatéry jim šíleně závidím, sám jsem pár zápasů prohrál kvůli nedostatečné vyzápasenosti, takže z mého pohledu si jasně uvědomuji, že amatérské ligy nesou velký podíl na vzestupu českého MMA. A k tomu ještě velké české organizace na české scéně, které dokáží připravit velké eventy, co přitáhnou fanoušky. O2 Arena třikrát ročně? To byl ještě před 3 lety sen. Bohužel to má i své negativní dopady. Najednou se zničehonic vyrojilo tolik MMA expertů, že se nestačím divit. Měl bych pro ně jeden vzkaz – než něco vyplodíte na facebooku, představte si, že je velká šance, že borce, kterého urážíte v komentáři, můžete potkat v tramvaji nebo na nákupu.

Zatímco jsi byl pryč, rozrostla se nám tu taková adrenalinová záležitost – trastalk, koho bys chtěl vyzvat? Jen tě upozorňuji, že máš limit 10 zápasníků.
Tak především bych chtěl vyzvat sám sebe, abych se dal zdravotně i zápasově co nejdřív do kupy a vlezl do oktagonu. Z trashtalku jsem si dělal vždycky legraci (joooo, já vyzýval Vémolu ještě předtím, než to byl mainstream), ale chápu, že to k vrcholovému MMA a marketingu patří. Ale asi na to nemám úplně žaludek. Zápasit chodím s pokorou a úctou ke každému, kdo za sebou nechá dveře od klece zavřít. Když ale nad tím tak přemýšlím, tak bych vlastně chtěl vyzvat Mamuta, Pršího a Stehna na turnaj v Heroes III. Jako rozhodčího bych pak rád viděl Martina Burkota.

Poslední novinky

Nábor nových členů


Pořádáme nábor nových členů! Vyzkoušejte si s námi různé bojové sporty (MMA, BJJ, Grappling, Thajský box,... Více

Tříměsíční kurz Grapplingu


Tříměsíční kurz grapplingu/BJJ no-gi je určen všem, kteří se chtějí, pod dohledem zkušeného trenéra a... Více

Tříměsíční kurz MMA


Tříměsíční kurz MMA je určen všem, kteří se chtějí, pod dohledem zkušeného trenéra Daniela Bartáka, o tomto... Více

Facebook