Telefon: +420 603 540 896 E-mail: info@pentagym.net

Tři zlaté na MČR v MMA

Neděle 9. února zanechala další důležitou stopu v historii českého MMA. První amatérské mistrovství republiky v tomto plnokontaktním sportu zastřesené ČSMMA se uskutečnilo v sportovní hale TJ Spoje Praha.

Po dvou kvalifikačních turnajích, které probíhaly ke konci minulého roku na stejném místě, se zde sešli jen ti nejlepší. Nechyběli ani zástupci pražského Penta gymu.

V sedmi hmotnostních kategoriích jich nastoupilo celkem pět. Tomáš Žák a Jan Mikita zápasili ve váze do 66 kg, Patrik Šmidlík do 77 kg, Tomáš Stehlík do 84 kg a Jiří Paluska v + 93 kg. Čekal na ně zrádný pyramidový systém, v kterém ti nejlepší mohli za několik málo hodin vybojovat i čtyři zápasy.

Vyřazovací boje probíhaly na dvakrát tři minuty. Prvním ze svěřenců Daniela Bartáka, který nastoupil do zápasu, byl Jan Mikita. Na cestě do vytouženého finále musel porazit tři soupeře. Bohužel po dvou výhrách na páku na ruku a škrcení se musel na body sklonit Davidovi Vašků a skončil tak na děleném třetím místě.

Tomáš Žák nastoupil ve stejné váhové kategorii do dvou zápasů, ve kterých zvítězil na páku a na body, čímž si vybojoval účast ve finále, kde se utkal s výše jmenovaným Davidem Vašků. Zápas vypsaný na dvakrát pět minut vyhrál na začátku prvního kola na škrcení. Stal se tak prvním a ve svých třiceti osmi zároveň nejstarším mistrem republiky v MMA.

O dvě váhy výš, se vedlo podobně Patriku Šmidlíkovi. Na cestě do finále porazil také dva bojovníky. Oba TKO! Na stupeň nejvyšší ale nedosáhl. Stopku mu vystavil reprezentant Matuš Juráček, když po velké bitvě vyhrál na body.

Tomáš Stehlík měl v prvním kole volný los. Dál ale musel tvrdě bojovat. Semifinále i finále vyhrál TKO v prvním kole. Vítězství je o to cennější, že na cestě za titulem musel porazit dalšího reprezentanta Pavla Šídla.

Poslední do osmihranného oktagonu nastoupil Jiří Paluska, který na loňském mistrovství Evropy vybojoval pěkné páté místo. Ze všech zápasníků Penta gymu měl cestu do finále nejlehčí. První kolo volný los. V semifinále mu nenastoupil soupeř pro zranění. Ve finále si i tak sáhl na samotné dno, když celé druhé kolo bojoval se zlomenou rukou. Přesto se mu povedlo zápas dovést do vítězného konce a po titulu mezinárodního mistra Slovenska získat i titul český.

Potrženo sečteno. Penta gym Praha se díky třem zlatým, jedné stříbrné a bronzové stal nejúspěšnějším oddílem prvního mistrovství České republiky v MMA. Žák, Stehlík a Paluska si díky svým vítězstvím zajistili letenky do Ázerbájdžánu, kde se v květnu toho roku uskuteční mistrovství Evropy!

Poslední novinky

Jirka Mamut Paluska a Viktor Pešta hosté K.O. magazínu (video)


https://youtu.be/TKr9N30eBwY   Kdo nechce čekat, až nám zase otevřou tělocvičnu, může se pustit do knihy... Více

Viktor Pešta vítězně na Oktagonu 20 (záznam zápasu uvnitř)


Viktor Pešta zvítězil na turnaji Oktagon 20 nad UFC veteránem, Brazilcem Ildemarem Alcantarem v prvním kole... Více

Zpět do gymu


Od 3. prosince se v Penta gymu opět začíná trénovat. Díky kapacitním omezením, je nutná rezervace skupinových... Více

Facebook