Telefon: +420 603 540 896 E-mail: info@pentagym.net

Zpátky do klece. Hlava jako zbraň a srdce bojovníka, i když se mu v létě změnil život!

Zápas číslo čtyři čeká Jakuba Kukliče Kuklu na 27. ledna na GCF 47 v Nymburku. Poznal, jaké to je zápasit jako svobodný bijec, to už neplatí, půl roku je pyšným tátou Elenky. Jeho život dostal jiné priority, přesto si jde tento policista tvrdě za svým. Tvrdě, ale když přijde domu, zjihne. Už teď plánuje, jak mu bude dcera dělat společnost při trénincích. V oktagonu se porve, má v sobě srdce bojovníka, ale to lidské patří snoubence Terce, kterou miluje. A jak řekl. „Neskutečně ji miluji.“

 

Jakube, máte tři profi zápasy a dvě remízy, což není obvyklá statistika, ne?

Moje bilance je zvláštní. Mám jednu porážku, remízu s Arthurem Mykitěnkem a remízu s Tomášem Matyskou. Zápas s Arturem na GCF 41 pro mě byl takový křest ohněm v profi MMA. Sáhl jsem si na dno svých sil, ale jelikož jsem byl v hlavě dobře nastavený, tak z toho nakonec byla remíza, za což jsem rád. Co se tyče posledního zápasu z GCF 45 v Olomouci, tam jsem bohužel nechal rozhodnutí na bodových rozhodčích a ti to viděli na remízu. Já ten zápas od té doby zkouknul asi jedenáctkrát a myslím, že jsem vyhrál. Ale jsem bojovník, já i soupeř jsme měli 3×5 minut na to jeden druhého ukončit, to jsme neudělali. Není čas brečet, jede se dál.

Souhlasím, navíc váš svět už jsou také rodičovské radosti a strasti...

V červenci se mi narodila dcera Elenka, což hodně změnilo můj život. Hlavně teď spoustu věcí vidím jinak. Co mi dřív přišlo hodně důležitý, mi teď přijde jako banalita. Největší změna je v tom, že často volím, zda jít na trénink nebo jet domu za dcerou, což pro mě jako vrcholového sportovce je vždy složitá volba. V druhé řadě mám mnohem méně času na svoje svěřence v MMA Pitbull Kolín, kde působím jako trenér, ale to kluci chápou. Jakmile bude Eli větší, bude se mnou chodit po gymech a já si zase budu trénovat, jak potřebuju.

 

Čtvrtý zápas vás čeká v neděli 27. ledna na GCF, což je kousek od Kolína…

Za zápas v Nymburce jsem hodně rád, dá se říct, že poprvé budu zápasit na domácí půdě. Mám přímo svůj kotel, kam mi přijdou fandit přátelé, kamarádi, známí a rodina. Pocházím kousek od Čelákovic, což je do Nymburka coby kamenem dohodil, takže se těším na pořádnou atmosféru. Příprava proběhla bez problémů, není to tak dlouho, co jsem vás viděl s monoklem… To jsou sparingy, nic výjimečného. Hlavní část přípravy probíhá v domovském Penta Gym Praha pod dohledem headcoache Dana Bartáka, se kterým probírám jak game plán do jednotlivých zápasů, tak mě dlouhodobě neustálé posouvá jako bojovníka. Část přípravy probíhá v Kolíně, kde působím jako trenér a kouč. Za ty dva roky, co tam působím, už zde vyrostlo několik šikovných zápasníků, takže tu mám i sparing partnery pro sebe. Jinak během přípravy objíždím sparingy v různých gymech.

Co je vaše největší přednost?

Myslím, že moji největší zbraní je hlava, ne, že by byla tak tvrdá, ale spíš s ní umím pracovat. A taky moje komplexnost. K MMA jsem přišel z thajského boxu, ve kterém jsem měl několik zápasů, potom jsem si střelil pár turnajů jen v grapplingu a pak teprve MMA. Dlouho mi trvalo naučit se takedowny a práci na kleci, ale když pak ty jednotlivý dílky zapadly do mozaiky, tak myslím, že mám vyvážený styl. Jsem schopný udržet postoj, tak i bojovat tělo na tělo a pak zápas přenést na zem, kde se taky cítím dobře.

Jak trénujete hlavu?

Co se tyče mentálního koučinku a mentální přípravy celkově, tak na ty pracuju už od konce roku 2014. Momentálně jsem ve stavu, že dokážu koučovat sám sebe i svoje svěřence. Hodně mě baví psychologie. Dostal jsem se k ní přes práci – psychologie výslechu, psychologie obětí trestných činů atd. Pak jsem se začal zabývat i obecněji o psychologii, až jsem dosel k pozitivní psychologii, ke koučovaní a mentorování. V tomhle ohledu mě hodně baví práce s lidmi. A vůbec je život jednodušší.

Co vlastně děláte u policie?

Momentálně jsem na pozici instruktor služební přípravy, slangově bojař. Občas mám i možnost si i zatrénovat v pracovní době, takže po téhle stránce si nemůžu stěžovat.

Jak vidí vaše tréninky a zápasy doma?

Největší fanoušek je moje snoubenka Terka, kterou neskutečně miluju. Absolutně mě podporuje. Bez ní by se mi určitě trénovalo a připravovalo na zápas mnohem hůř.

V závěru bych chtěl poděkovat všem co mě podporují a pomáhají mi na mě cestě. Na prvním místě rodině a snoubence. Na druhem místě trenérovi Danovi Bartákovi, za to jakou se mnou má trpělivost. A samozřejmý partnerům : Jasná Okna s. r. o., Choketopus, Bloody Blue Tattoo, Modegroup.cz, PiedraUp bar, Svět rovnátek, Fightsport, Triko4all

Pokud chcete o mně více informací, najdete mě na instagramu: @jakub_kuklič_kukla a facebooku: Jakub Kuklič Kukla.

Přijďte poznat tréninky MMA na vlastní kůži do Penta Gymu Praha. MMA je závislost.

Tréninky MMA, BJJ, Thajský box nebo wrestling  jsou u nás, jak pro úplné začátečníky, tak pro zápasníky. Nikdy není pozdě začít. První trénink je zdarma http://www.pentagym.net/treninky/

Poslední novinky

Nábor nových členů


Pořádáme nábor nových členů! Vyzkoušejte si s námi různé bojové sporty (MMA, BJJ, Grappling, Thajský box,... Více

Tříměsíční kurz Grapplingu


Tříměsíční kurz grapplingu/BJJ no-gi je určen všem, kteří se chtějí, pod dohledem zkušeného trenéra a... Více

Tříměsíční kurz MMA


Tříměsíční kurz MMA je určen všem, kteří se chtějí, pod dohledem zkušeného trenéra Daniela Bartáka, o tomto... Více

Facebook