Telefon: +420 603 540 896 E-mail: info@pentagym.net

Poslední zápasy jela na dluh. Stoupající hvězda českého MMA má ale něco navíc. Srdce!

Osmá výhra v profesionální kariéře MMA, takže osm otázek pro Magdalénu Šormovou, která o sobotním časném českém ránu vyhrála svoji premiéru pod organizaci Invicta, když porazila v Kansas City na body Kay Hansen. Jak trénuje a žije zápasnice Penta Gymu, která šplhá světovým žebříčkem? Možná se budete divit, jak „výnosné“ MMA dokáže být. Tady nevítězí finance, tady je na prvním místě srdce.

Kam řadíš poslední výhru na Invictě?

To by záleželo, podle jakého kritéria. Z hlediska náročnosti zápasu? Z hlediska hodnotnosti výhry? Z hlediska zkušenosti, které mně přinesl? Rozhodně to považuji za jeden z těch důležitějších zápasů, i když mám dojem, že moje minimálně poslední 4 zápasy byly pro mě významné či hodnotné, jen každý trochu jinak.

Jaký dojem na tebe Amerika udělala, přišla nabídka na další zápasy?

Z Ameriky jsem toho moc neviděla. Z toho mála, co jsem viděla, na mě zapůsobilo jen to, že všechno je tu zbytečně veliké. Obrovská auta, velká parkoviště, americká vlajka všude možně, často také gigantických rozměrů. Jinak nějaká nová nabídka zatím nepřišla.

Kdo viděl konec zápasu, asi si protrpěl nasazený armbar, přišla myšlenka na odklepání?

Ne, věděla jsem, že do konce zápasu už moc času nezbývá, a navíc jsem ho moc necítila. Možná to bylo trochu i adrenalinem, ale měla jsem pocit, že mám ještě nějaký čas na to pracovat na úniku. Nebo to prostě budu držet těch pár vteřin do konce.

Máš další výhru, jaká bude odměna za skalp v Invictě?

Vlastně ani nevím, ne už vím, podívám se na novou Hru o trůny.

MMA kariéra ti vychází, jaké máš plány do budoucna?

Ráda bych trochu ubrala v práci, abych mohla víc trénovat. Poslední dva zápasy jsem jela na dluh, řekněme. Nabídka na zápas přišla měsíc předem, tři týdny před jsem si nebyla jistá, jestli kvůli špatnému kolenu budu moci zápasit a dva týdny před jsem byla lézt na skalách v Chorvatsku, tréninků a sparringů bylo málo. Není dobré si říct, že jsem s minimální přípravou vyhrála zápas v Invictě, spíš že jsem ho kvůli tomu málem prohrála. Na konci září by mě měla čekat obhajoba titulu a zápas opět se Světlanou Gotsyk. Myslím, že se na mě velmi cíleně připravuje a já bych měla udělat to samé. Takže pokud nepřijde nějaká vyloženě zajímavá nabídka, tak bych se do další zápasu před obhajobou zbytečně nehnala. Cesta do Kansas City byla docela dobrodružná. Máš za sebou už pár výjezdu s MMA, kam zařadíš tento? Tak byl to hlavně z cestovně-organizačního hlediska jeden z nejnáročnějších výjezdů. Celé to (nejen) mně sežralo týden času, přítel Alan musel letět jiným spojem, přiletěl o den dříve a odlétal dokonce o den později, no a my s Danem jsme si užili krásnou 40hodinovou cestu tam. A dalo by se ještě se stěžováním chvíli pokračovat. Ale na místě již byli všichni velice milí, organizace skvělá a ve výsledku, výhra v Invictě je prostě fajn.

Sportovní fanoušci hodně spekulují, kolik sportovci vydělávají. Můžeš najít nějaké přirovnání, aby byli v obraze?

Jak kteří, jak kdy a jak kde. Tak třeba pro zajímavost. My jsme zrovna tentokrát skončili více méně na nule. Třicet procent si vzaly Spojené státy Americké, a po odečtení procent za zprostředkování a nákladů za jednu extra letenku a jeden extra hotelový pokoj, už skoro nic nezbylo. Letěl se mnou totiž kromě trenéra Dana Bartáka od nás z Penty i přítel Alan Svoboda, trenér SKS Arény Kladno, kde také občas cvičím, a ten to již neměl hrazené. Volili jsme výrazně levnější variantu letenky i ubytování než organizátoři, právě proto jsme necestovali společně. Při posledních dvou zápasech si nedovedu představit, že bych dala bez Alanovi podpory váhu, navíc celkově mně pomáhá před zápasem, takže jsem bez něj letět nechtěla. A ostatně peníze stejně nejsou cílem, jen prostředkem, takže pro nás to za to stálo. Mně se taky díky jeho přítomnosti zvýšila pravděpodobnost výhry a pro něj to byl myslím zajímavý zážitek účastnit se Invicty.

Jako bonus za výhru si můžeš položit jednu otázku sama sobě a odpovědět si. Jaká bude?

Uff, to je těžší zadání, než se zdá. Nebo mně to po každém zápase myslí méně a méně. Možná tedy: Co ti po zápase dělá radost a co ne? Trochu mě trápí můj konkrétní výkon, to vždycky, ať už zápas dopadl jakkoliv, pokaždé si říkám, tohle jsem po***la a tohle jsem měla udělat lépe. Ovšem jsem si vědomá i toho co se povedlo. A dělá mně radost, když zjistím, že lidé jsou ochotní vydržet třeba dlouho do noci vzhůru, aby se mohli kouknout na stream mého zápasu a fandit. To opravdu potěší, často jsou to i lidé, kteří normálně MMA zápasy nesledují, ale fandí mně třeba proto, že mě znají díky mému zapojení do Vegan fighteru či odjinud, například z práce v neziskovém sektoru. Tak tedy na závěr děkuji moc všem, kteří fandili, za zprávy a za podporu a pokud jste třeba vytuhli na gauči, ještě, než začal pozdní přenos Invicty, tak to vůbec nevadí, snaha se taky počítá.

Blog trenéra Dana Barták o cestě na Invictu FC najdete zde.

Přijďte poznat tréninky MMA na vlastní kůži do Penta Gymu Praha. MMA je závislost.

Tréninky MMA, BJJ, Thajský box nebo wrestling  jsou u nás, jak pro úplné začátečníky, tak pro zápasníky. Nikdy není pozdě začít. První trénink je zdarma http://www.pentagym.net/treninky/

Poslední novinky

Nábor nových členů


Pořádáme nábor nových členů! Vyzkoušejte si s námi různé bojové sporty (MMA, BJJ, Grappling, Thajský box,... Více

Tříměsíční kurz Grapplingu


Tříměsíční kurz grapplingu/BJJ no-gi je určen všem, kteří se chtějí, pod dohledem zkušeného trenéra a... Více

Tříměsíční kurz MMA


Tříměsíční kurz MMA je určen všem, kteří se chtějí, pod dohledem zkušeného trenéra Daniela Bartáka, o tomto... Více

Facebook