Telefon: +420 603 540 896 E-mail: info@pentagym.net

Nasaj tajemství MMA. Rozhodni se, jestli chceš dýchat stejný vzduch

Každá komunita si píše svoji historii, má své fluidum, které se šíří do okolí. Buď ho přijmete, nebo časem odvrátíte tvář. Výjimkou nejsou ani MMA kluby, týmy, gymy. V této řadě stojí také Penta Gym Prague. Před deseti lety zápasil pod touto značkou Václav Šamša, celkem stihl devět zápasů. Nyní se vrací k tréninkům, aby opět načichl Pentou. Proč zrovna otevřel znovu dveře tohoto klubu?

Co se ti vybaví, když se řekne Penta Gym?

Měl-li bych to destilovat na jednu věc, pak nejjasnější věc v mé mysli je „bratrství“. Od mých 17 let až po současnost se jedna věc na Penta Gymu nezměnila, a to sice duch kolektivu. Cvičenci přicházejí a odcházejí, ale bez ohledu na sestavu byl vždy v Penta Gymu přítomen genius loci vymezený především smyslem pro humor a smyslem pro čest. Troufám si tvrdit, že to je také tajemství skryté za dlouhodobým úspěchem a atraktivitou Penta Gymu. Většina lidí se často nebo častěji pohybuje ve stresovém prostředí a metaforická otevřená náruč tělocvičny pro ně má cenu.

Proč Penta, a ne jiný klub?

Původně to byla vlastně náhoda. Po rozhodnutí pro MMA (tehdy se říkalo valetudo) jsem hledal na internetech a narazil na Dana Bartáka. Byl jsem tehdy dost nervózní, ale Dan si mě brzy získal svým sarkasmem a emoční investicí. Mužně miluje sport i své zápasníky, a to mi bylo sympatické už od začátku. Pro mě osobně byla výjimečná zkušenost také v tom, že Penta Gym bylo první místo, kde se mnou jednali jako s dospělým. Řekl bych, že to je v životě náctiletého muže důležitý okamžik.

Každý klub má svoje – styl tréninku, humor, atmosféru, složení lidí, jaká byla, je v tomhle pohledu Penta?

Humor, atmosféru a složení nelze snadno uchopit a popsat. Nejblíže se snad dostanu, když řeknu, že humor, atmosféra i složení lidí v Penta Gymu jsou teleologicky podmíněné jednomu – být nejlepší zápasník. To jde ruku v ruce s tím, být dobrý člověk. Styl tréninku je specifický tím, že se neustále vyvíjí. Jen za mých 5 let aktivního tréninku se metodika proměnila radikálně. Na začátku jsem byl trénován spíše tradičně (rozuměj – hodně angličáků) a na konci tréninky připomínali spíše camp Connora McGregora. Za hlavní rys stylu trénování Penta Gymu považuji právě nekonečné hledání nových postupů a metodologie.

Hodně mladých začíná s MMA, co bys jim poradil, čeho by se měli držet, čeho se vyvarovat?

Napadají mne dvě rady:

  • Není kam spěchat – stávalo se to mně a teď to pozoruji na současných nováčcích, že jsou na tréninku děsně urputní. Obecně tím trpí sparing a jejich zlepšovaní je tak pomalejší, než by muselo být.
  • Učit se jazyky a cestovat za tréninky. Není důležité jen „co“ se učím, ale také „jak“ se to učím.
  • Přijďte poznat tréninky MMA na vlastní kůži do Penta Gymu Praha. MMA je závislost.Tréninky MMA, BJJ, Thajský box nebo wrestling  jsou u nás, jak pro úplné začátečníky, tak pro zápasníky. Nikdy není pozdě začít. První trénink je zdarma http://www.pentagym.net/treninky/

Poslední novinky

Nábor nových členů


Pořádáme nábor nových členů! Vyzkoušejte si s námi různé bojové sporty (MMA, BJJ, Grappling, Thajský box,... Více

Tříměsíční kurz Grapplingu


Tříměsíční kurz grapplingu/BJJ no-gi je určen všem, kteří se chtějí, pod dohledem zkušeného trenéra a... Více

Tříměsíční kurz MMA


Tříměsíční kurz MMA je určen všem, kteří se chtějí, pod dohledem zkušeného trenéra Daniela Bartáka, o tomto... Více

Facebook