Telefon: +420 603 540 896 E-mail: info@pentagym.net

Magdalena Šormová se představí na Oktagon Underground

Show může zažít. Organizace OKTAGON MMA představila nový projekt. Za značkou Oktagon Underground se ve zkratce skrývá boj v kleci, v malých rukavicích, s možností porazů, ale jen s třísekundovou kontrolou na zemi. Okleštěné MMA, které do klece přilákalo i spoustu zápasníků z čistě postojařských sportů. Dnes ale bude řeč jen o ženách.

Napsal Daniel Barták

Tento týden bylo představeno složení první pyramidy. Osm žen do 61 kg, po čtyřech z Česka a Slovenska, si to spolu rozdají o celkové vítězství.

Na jedné straně dvě účastnice OKTAGON Výzvy. Finalistka reality show a zatím neporažená v MMA i thajském boxu Lucie Szabová a světová šampionka Lucie Krajčovič. A na druhé Alena Gondašová a Paula Marčišová. Pro české fanoušky nejspíš neznámá jména. Alena má odboucháno několik zápasů v MMA, dokonce se představila i v Číně. Paula je známá spíš ze zápasů v postoji, ale také by chtěla okusit kouzlo v oktagonu.

Celá osmička je velmi zajímavá, ale to, co skrývá na české straně, je prostě pecka. Číslo jedna Lucie Pudilová. Jediná žena, která z československé scény prošla slavnou UFC. Je jasnou favoritkou. Všichni si na ni brousí zuby. Hlavně Tereza Bledá, neporažená bojovnice, která však zatím sbírala zkušenosti v amatérském oktagonu. Spousta kluků o ní říká, že se s ní nedá spárovat, protože jede tvrdě, jako při zápase. Jsem na její ostrý start moc zvědavý. Kluky celkem úspěšně bije i Magdalena Šormová. Dvojnásobná světová šampionka ukrajinské organizace WWFC se s nimi nebojí vstoupit ani do ostrého zápasu. Zahanbit se nebude chtít ani Tereza Dvořáková, která patří k absolutní domácí špičce v postoji a taky pošilhává po zápasech v MMA.

Co rozhodne?

Zkušenosti.

Zajímavá jsou tři tříminutová kola. Pro profesionální MMA zápasníky je to o dvě minuty míň na kolo. Ať se to zdá jako detail, může to hrát roli. Jiné rozložení, míň času na cokoliv, jiný rytmus zápasu.

Malé rukavice. Jasná výhoda na straně těch, které ví, jak to s nimi bolí a o co víc je prostoru na zasažení protivníka.

Kované postojářky se budou muset vyrovnat s možností dopadu na zem, kde bude třísekundová kontrola. Možná si někdo bude myslet, že se porazy nebudou tolik využívat… Zřejmě ne. Ale i tak si myslím, že některým účastnicím by nemusely chutnat. Můžou je úplně rozhodit.

Vážení. Bude v den zápasu. Těžko říct, jak jsou na tom zápasnice teď, ale pro některou by to mohl být problém.

Klec. Znovu výhoda pro MMA zápasnice. Jiný prostor. Jinak se v ní pracuje než mezi provazy. A když se za vámi zavřou dveře oktagonu, je to až magická věc.

Stoprocentně je na co se těšit. Takhle našlapanou pyramidu domácí publikum ještě nevidělo a je pravděpodobné, že už nikdy neuvidí. Teď jenom aby nám současná situace povolila vstoupit do klece a holky mohly jít na to! Tahle namíchaná směs slibuje výbuch, čeká nás sportovní masakr.

Poslední novinky

Nábor nových členů


Pořádáme nábor nových členů! Vyzkoušejte si s námi různé bojové sporty (MMA, BJJ, Grappling, Thajský box,... Více

Tříměsíční kurz Grapplingu


Tříměsíční kurz grapplingu/BJJ no-gi je určen všem, kteří se chtějí, pod dohledem zkušeného trenéra a... Více

Tříměsíční kurz MMA


Tříměsíční kurz MMA je určen všem, kteří se chtějí, pod dohledem zkušeného trenéra Daniela Bartáka, o tomto... Více

Facebook