Telefon: +420 603 540 896 E-mail: info@pentagym.net

Filip Macek vyhrál v Rusku

Zápasníci oddílu MMA Penta gym Praha 18. října poprvé zamířili do Ruska. Jejich cílem byl Orenburg ležící nedaleko hranic s Kazachstánem. Zde se uskutečnil prestižní turnaj nazvaný Scythian Gold. Gala večer byl formován jako Rusko proti zbytku světa. Proti domácím borcům se měli postupně postavit zápasníci z Maďarska, Srbska, Španělska, Brazílie, Venezuely a Česka. Za Českou republiku nastoupili svěřenci Daniela Bartáka Michal Vostrý a Filip Macek.

První v kategorii do sedmdesáti kilogramů se představil Michal Vostrý. Proti němu se postavil moskevský zápasník Aleksey Ganenko. Zápas se Michalu Vostrému vůbec nepovedl. I když do svého soupeře tlačil a pokusil se ho hodit na zem. Poraz, se mu bohužel nepodařil, soupeř zůstal v lepší pozici nad ním. Stejný scénář se odvíjel i v druhém kole. Vostrému se znovu nepovedlo Rusa hodit a ten se musel z nevýhodné pozice bránit úderům a následnému pokusu o páku na ruku. Tu Vostrý udržel, ale bohužel se dostal do škrcení nohama, zvaného triangl, které musel vzdát.

Druhým zástupcem Penta gymu byl v jednom z hlavních zápasů turnaje Filip Macek. V té chvíli už svět prohrával na zápasy 0:8! Proti rodáku z Mladé Boleslavi se postavil Evgeniy Lazukov, borec, který má na svém kontě tři roky staré vítězství nad Ali Bagautinovem. Zápasníkem, který jen před několika měsíci šel zápas o titul šampiona neprestižnější mma organizace UFC! Svěřenec Daniela Bartáka tak byl jednoznačně v pozici outsidera.

Zápas začal podle papírových předpokladu. Už v první minutě seděl Lazurov na Mackovi a snažil se údery fight ukončit. Macek se však ubránil a znovu se bojovalo v postoji. Jen na chvilku. Filip se úspěšně pokusil o poraz. Na zemi pak prokázal svoje skvělé zápasnické schopnosti a Rusa uškrtil! Postaral se tak o velké překvapení a jediné vítězství borců z celého světa.

Mackův další zápas se odehraje 12. prosince v Mladé Boleslavi, kde si to rozdá s Pavlem Svobodou o titul šampiona GCF.

Poslední novinky

Sebastian Hampala vyhrál na lize a byl nominován na MS


Sebastian "Tornádo" Hampala zvítězil ve svém čtvrtém zápase za sebou a udržel si neporazitelnost. Tentokrát, na... Více

Kukla vítězně na GCF 64 v Nymburku


Na včerejším GCF 64 v Nymburku porazil Jakub Kukla svého soupeře Cabaje ze Slovenska ve druhém kole na arm-triangl! Z... Více

Nábor nových členů do oddílu BJJ


Pořádáme nábor nových členů do oddílu BJJ! Zkuste první  trénink BJJ zdarma. Lekce jsou vhodné jak pro úplné... Více

Facebook