Telefon: +420 603 540 896 E-mail: info@pentagym.net

Filip Macek vyhrál v Rusku

Zápasníci oddílu MMA Penta gym Praha 18. října poprvé zamířili do Ruska. Jejich cílem byl Orenburg ležící nedaleko hranic s Kazachstánem. Zde se uskutečnil prestižní turnaj nazvaný Scythian Gold. Gala večer byl formován jako Rusko proti zbytku světa. Proti domácím borcům se měli postupně postavit zápasníci z Maďarska, Srbska, Španělska, Brazílie, Venezuely a Česka. Za Českou republiku nastoupili svěřenci Daniela Bartáka Michal Vostrý a Filip Macek.

První v kategorii do sedmdesáti kilogramů se představil Michal Vostrý. Proti němu se postavil moskevský zápasník Aleksey Ganenko. Zápas se Michalu Vostrému vůbec nepovedl. I když do svého soupeře tlačil a pokusil se ho hodit na zem. Poraz, se mu bohužel nepodařil, soupeř zůstal v lepší pozici nad ním. Stejný scénář se odvíjel i v druhém kole. Vostrému se znovu nepovedlo Rusa hodit a ten se musel z nevýhodné pozice bránit úderům a následnému pokusu o páku na ruku. Tu Vostrý udržel, ale bohužel se dostal do škrcení nohama, zvaného triangl, které musel vzdát.

Druhým zástupcem Penta gymu byl v jednom z hlavních zápasů turnaje Filip Macek. V té chvíli už svět prohrával na zápasy 0:8! Proti rodáku z Mladé Boleslavi se postavil Evgeniy Lazukov, borec, který má na svém kontě tři roky staré vítězství nad Ali Bagautinovem. Zápasníkem, který jen před několika měsíci šel zápas o titul šampiona neprestižnější mma organizace UFC! Svěřenec Daniela Bartáka tak byl jednoznačně v pozici outsidera.

Zápas začal podle papírových předpokladu. Už v první minutě seděl Lazurov na Mackovi a snažil se údery fight ukončit. Macek se však ubránil a znovu se bojovalo v postoji. Jen na chvilku. Filip se úspěšně pokusil o poraz. Na zemi pak prokázal svoje skvělé zápasnické schopnosti a Rusa uškrtil! Postaral se tak o velké překvapení a jediné vítězství borců z celého světa.

Mackův další zápas se odehraje 12. prosince v Mladé Boleslavi, kde si to rozdá s Pavlem Svobodou o titul šampiona GCF.

Poslední novinky

Jirka Mamut Paluska a Viktor Pešta hosté K.O. magazínu (video)


https://youtu.be/TKr9N30eBwY   Kdo nechce čekat, až nám zase otevřou tělocvičnu, může se pustit do knihy... Více

Viktor Pešta vítězně na Oktagonu 20 (záznam zápasu uvnitř)


Viktor Pešta zvítězil na turnaji Oktagon 20 nad UFC veteránem, Brazilcem Ildemarem Alcantarem v prvním kole... Více

Zpět do gymu


Od 3. prosince se v Penta gymu opět začíná trénovat. Díky kapacitním omezením, je nutná rezervace skupinových... Více

Facebook