Telefon: +420 603 540 896 E-mail: info@pentagym.net

Dvě vítězství v Polsku

Zápasit na gala večerech v Polsku znamená pro české zápasníky MMA většinou takřka jistou porážku. Změnit tuto nepěknou tradici se pokusili bojovníci pražského Penta gymu, kteří se 22. února zúčastnili MMA Challengers 9 v Katovicích. Klub, který se pyšní třemi zlatými z letošního amatérského mistrovství ČR v tomto ve světě nejrychleji se rozvíjejícím sportu, reprezentovali Magdalena Šormová a Stanislav Futera.

Pro Magdalenu Šormovou to byl profesionální debut a hned na horké polské půdě. Proti amatérské mistryni Slezska se postavila domácí šampiónka Weronika Zygmunta. Zápas byl vypsán na tři kola po pěti minutách ve smluvní váze do padesáti třech kilogramů.

První kolo se odvíjelo hlavně v postoji, kde se svěřenkyně Daniela Bartáka snažila využít svojí výškovou převahu. Bohužel v jeho polovině inkasovalo tvrdý úder, po kterém to s ní nevypadalo moc dobře. Naštěstí polka jejího zaváhání nedokázala využít a otřesené Magdaleně dovolila se vrátit do zápasu.

Druhé kolo se rychle přesunulo na boj na krátko, při kterém se Šormové podařilo soupeřku strhnout na zem. Tam využila svých dovedností a za pomoci škrcení dokázala zápas dovést do vítězného konce. Čímž se postarala o velké překvapení.

Česko – Polsko 1:0

Mezinárodní mistr Slovenska Stanislav Futera nastoupil ke svému osmému profesionálnímu zápasu. Po výhrách nad Brazilcem Silvou a Karlovarským Šopovem, chtěl rozhodně zůstat na vítězné vlně. Tím kdo mu v tom měl zabránit, byl Sebastian Cebula.

Futerův boj začal ale mnohem dříve. Poprvé v kariéře se chtěl totiž představit v nové váhové kategorii do 77kg.  Během týdne musel shodit takřka třináct kilogramů, což se mu po tuhém boji podařilo a mohl se v klidu soustředit na svůj sportovní výkon.

Tento Česko polský souboj byl pátým v pořadí na velmi vydařeném gala, které bylo součástí Testosteron maratonu. Po krátkém oťukávání přenesl Stanislav boj na zem, kde si udržel dominantní pozici a začal svého soupeře zpracovávat. Minutu před koncem prvního kola se pokusil o páku na ruku, po které musel Cebula vzdát a Stanislav Futera si připsal třetí vítězství v řadě.

Česko – Polsko 2:0

Poslední novinky

Vrať se připraven! Tréninkové tipy Penta Gym Prague pro období Covid-19


Tréninkové tipy Penta Gym Prague pro období Covid-19 ☝️❗Zařaď první cvik do rozcvičky. Pak přejdi na úvodní... Více

Zimní seminář s Markem Pasierbskim


8 a 9. února 2020 vás chceme pozvat na dvoudenní šestihodinový BJJ seminář s Markem Pasierbskim černým pásem od... Více

Od 6. ledna 2020 na nové adrese


Po dvou letech na Nákladovém nádraží Žižkov se Penta gym stěhuje do nových, lepších, větších prostor! Od 6.... Více

Facebook