Telefon: +420 603 540 896 E-mail: info@pentagym.net

Dvě prohry na MS

Česká reprezentace bojovníků MMA se pod hlavičkou  Českého Svazu MMA zúčastnilo druhého MS.  Nejlepší amatérští bojovníci z celého světa se 11. a 12. září sjeli do běloruského Minsku. Naši republiku zastupovali mistři republiky nebo vítězové kvalifikačních zápasů. O tom že se jedná o velice kvalitní podnik svědčí přítomnost Fedora Emilianenka, jednoho z nejlepších zápasníků světa, který je zároveň čestným prezidentem světové organizace WMMAA.

K prvnímu zápasu nastoupil Tomáš Stehlík z pražského Penta Gymu proti reprezentantu z Moldávie ve váhové kategorii do 84 kg. Vyrovnaný zápas probíhal většinou v postoji. Zápas rozhodl jediný úder, který Tomášovi zlomil nos a rozhodčí ho nepustili do dalšího kola. Jako druhý nastoupil Tomáš Žák, trénující také v Praze. Soupeřem mu byl Rus, budoucí finalista celého mistrovství Světa. Boj byl rychle převeden na zem, kde se Rus Čechovi dostal do zad a uškrtil ho. Stejným způsobem ukončil v druhém kole i nadějného borce  ze Slovenska…

Posledním želízkem v ohni tak byl Jan Gottwald z brněnského Jetsaamu ve váze do 93 kg. Jako první se mu postavil Moldavec. Gottwald v obou kolech hodil soupeře na zem, kde ho systematicky rozebíral údery a po zásluze vyhrál na body. Druhý zápas, proti Ukrajinci, byl mnohem vyrovnanější a rozhodovalo až extra kolo. Rozhodčí nakonec zvedli ruku našemu borcovi. A to i přes následný protest ukrajinské výpravy. Gottwald tak měl jistou medaili, zaleželo jen jakou hodnotu bude mít. Semifinále proti Kazachstánci stálo Jana opět hodně sil. Boj se odehrával většinou v klinčích z kterých těžil Kazach. I přes všechny pokusy obou zápasníků ukončit zápas před limitem o výsledku opět museli rozhodnout rozhodčí. Po zásluze zvedli ruku Kazachovi. Rodák Vyškova tak bral skvělou bronzovou medaili, což je historický úspěch českého MMA na amatérském MS!

O další úspěch se postaralo vedení ČSMMA v čele s Michalem Hamršmídem, jemuž se podařilo protlačit na světovový šampionát Jana Voborníka do funkce ringového rozhodčího a organizátoři šampionátu byli s výkony českého rozhodčího natolik spokojeni, že ho delegovali k finálovým zápasům.

A jak celou akci hodnotil  Daniel Barták, jenž v Minsku byl jako reprezentační trenér? “Jsem velmi spokojen s přístupem všech zápasníků i s předvedenými výkony. Jsem rád, že jsem mohl být součástí tohohle týmu, který díky Gottwaldovi přepsal historii českého amatérského MMA. Je vidět, že jdeme správným směrem. Znovu se potvrdilo, jak velkou roli v tomto typu turnajů hraje los. Mít v tom směru větší štěstí, možná, že domů vezeme víc medailí.”

Poslední novinky

Nábor nových členů


Pořádáme nábor nových členů! Vyzkoušejte si s námi různé bojové sporty (MMA, BJJ, Grappling, Thajský box,... Více

Tříměsíční kurz Grapplingu


Tříměsíční kurz grapplingu/BJJ no-gi je určen všem, kteří se chtějí, pod dohledem zkušeného trenéra a... Více

Tříměsíční kurz MMA


Tříměsíční kurz MMA je určen všem, kteří se chtějí, pod dohledem zkušeného trenéra Daniela Bartáka, o tomto... Více

Facebook