Telefon: +420 603 540 896 E-mail: info@pentagym.net

Chce více zápasů, proto odchod od XFN. Běle se vrací pod GCF

Tenhle rok bude jiný, tak si nastavil následující měsíce Jakub Běle. Chce více MMA zápasů, chce se posunout, a proto změnil organizaci, pod kterou bude letos zápasit. Odchází z XFN a vrací se pod GCF, kde má v roce 2019 přislíbeny až čtyři bitvy v kleci. Proč taková změna a co plánuje tento zápasník?

V XFN jsi měl dva zápasy, proč přestup k organizaci GCF?

Minulý rok jsem kvůli zranění stihl pouze dva zápasy a rok před tím jsem nezápasil vůbec. XFN momentálně po Brně má naplánované akce až po létě. Já toho letos ale chci stihnout co nejvíc a dostat se opět do zápasového tempa. V Organizaci GCF jsem zápasil už dříve, mám tam kolem tří zápasů. Nabídli mi hned zápas v dubnu, a ještě další dva až tři do konce roku. To je přesně to, co potřebuji.

Mohl jsi zůstat u XFN?

Mohl a věřím, že mě tam ještě všichni uvidí. Jen momentálně potřebuji co nejvíce zápasů a ne pouze dva za rok.

Pod GCF máš oficiálně dohodnutou Ostravu?

Zatím je to tak oficiálně domluvené, ale věřím, že spolupráce bude trvat do konce roku. Jak jsem už řekl, rád bych tenhle rok stihl čtyři zápasy v MMA a pokud to bude pod GCF, tak jedině dobře.

Byly i jiné varianty, kde jsi mohl mít zápas, protože jsi zápasil už pod XFN, Oktagonem, GCF, Night of Warriors, YBN?

Mohl bych ještě zápasit na PCF na Slovensku, ale GCF mi přijde zajímavější. Hlavně to bude u nás v Česku.

Už jsi mluvil o možném návratu do XFN, je třeba šance na Oktagon?

Uvidíme, co tenhle rok přinese. Myslím si, že moje zápasy jsou vždy divácky atraktivní a jestli se mi tenhle rok bude dařit, tak jak v to věřím, tak určitě nebude problém se domluvit s jednou z velkých organizací.

XFN a Oktagon patří mezi nejvíce viditelné, jak se ti v nich „žilo“ – podmínky, komunikace, lidi atd.?

Každá z nich má svá pro a proti, ale obě se skvěle starají o své zápasníky. Komunikaci už nechávám na trenérovi/manažerovi Danovi Bartákovi, takže ten mi jen předává informace. Celkově jsem byl v obou velmi spokojený. Z Oktagonu jsem přestupoval k XFN kvůli možnosti zápasit doma v Ústí nad Labem a teď přestupuji zase kvůli možnosti být aktivnější.

Vyhovují ti menší organizace nebo máš radši ty větší, kde jsi více na očích?

Mám raději ty větší, mám rád, když jsem více na očích a je na mě upřená pozornost. Mám pak větší motivaci a celkově si ty zápasy i více užívám.

K zápasníkům MMA patří také komunikace s fanoušky, sociální sítě. Jak jsi na tom v tomhle směru, řešíte to třeba v Pentě?

Je to součástí moderního MMA, bez toho vás nikde chtít nebudou. Popravdě mě to moc nebaví a raději bych jen trénoval a zápasil, ale vím, že je to třeba a snažím se občas něco přidat. Letos jsem si to dal jako jeden z cílů v čem se zlepšit, udělat svoje instagramové stránky atraktivnější, tak uvidíme. V Pentě to jde snad jen Danovi Brunclíkovi, ale to není čistokrevně Penťák, tak to je možná i tím. 😀

Nejbližší zápas máš v dubnu v Ostravě, jak a kde probíhá příprava, bude i nějaký zahraniční kemp?

Příprava bude probíhat doma v pražském Penta Gymu, kde mám ty nejlepší trenéry na MMA (Dan Barták a Michal Hořejší) a ty nejlepší možné sparing partnery. Postojově se budu připravovat v Ústí nad Labem v SFC – Sport Fight Clubu pod Tomášem Beranem a v jeho týmu Aries Gym. S Tomášem jsem trénoval už déle, ale až na poslední zápas jsme do toho šli společně a myslím, že jsme předvedli kus práce.

A co to zahraničí?

Pokud budou dostatečné finance, rád bych vyrazil opět do Norska do Frontline Academy. Kromě špičkových trenérů je tam skvělá parta a všichni jsou hrozně ochotní a poradí. A co se týče sparingů, tak tam je to evropská špička. Jsou tam skvělí zápasníci z UFC, Cage Warriors a podobně. Například Jack Hermansson, Hakon Foss, Kenneth Bergh a další.

Podle sherdogu máš 9 zápasů – 4 výhry, 5 porážek. Budeš něco měnit v přípravě, abys čísla otočil?

Minulý rok jsem kvůli zranění kolen trénovat hodně postoj a o to míň mohl trénovat grappling. Letos bych to chtěl napravit a ten rok zem dohnat. Jinak si myslím, že až vyladím ty moje zkraty a odbourám nějaké trianglové chyby, tak si přestanu prohrávat skoro vyhrané zápasy. Co se týče postoje, tak jsme se s trenéry rozhodli dát nějaký zápas v boxu nebo K1 pro zpestření a zlepšení v téhle disciplíně. Jinak nic měnit nehodlám, každou přípravu se posouvám, a i když se to občas v zápase nevyvede, cítím, že jsem na správné cestě s těmi správnými lidmi.

Přijďte poznat tréninky MMA na vlastní kůži do Penta Gymu Praha. MMA je závislost.

Tréninky MMA, BJJ, Thajský box nebo wrestling  jsou u nás, jak pro úplné začátečníky, tak pro zápasníky. Nikdy není pozdě začít. První trénink je zdarma http://www.pentagym.net/treninky/

Poslední novinky

Nábor nových členů


Pořádáme nábor nových členů! Vyzkoušejte si s námi různé bojové sporty (MMA, BJJ, Grappling, Thajský box,... Více

Tříměsíční kurz Grapplingu


Tříměsíční kurz grapplingu/BJJ no-gi je určen všem, kteří se chtějí, pod dohledem zkušeného trenéra a... Více

Tříměsíční kurz MMA


Tříměsíční kurz MMA je určen všem, kteří se chtějí, pod dohledem zkušeného trenéra Daniela Bartáka, o tomto... Více

Facebook