Telefon: +420 603 540 896 E-mail: info@pentagym.net

9-0 v Pardubicích

Pro pražský oddíl MMA Penta gym byl 11. říjen plný debutů a návratu po takřka tříleté pauze. V pardubickém AFI centru se historicky poprvé sešla v jeden den amatérská MMA špička a po ní profesionálové na galavečeru organizace GCF pod názvem Eastern Best 3.

Na amatérské Maxima pojišťovna MMA lize se představili tři odchovanci Daniela Bartáka. Michal Hořejší, který se do oktagonu vrátil po pauze, ve váze do 66 kg, Lukáš Fajman ve váze do 77 a devadesáti tří kilový Jakub Kočí. Poslední dva jmenovaní nastoupili do svých prvních MMA zápasů vůbec.

Nejčastěji se do klece podíval Lukáš Fajman, který musel za večer zvládnout čtyři protivníky. Dva duely vyhrál na body a dvakrát soupeře uškrtil. Tři zápasy čekaly na Michala Hořejšího. Dvakrát ho určily za vítěze rozhodčí a ve finále mu vzal brněnský soupeř po tvrdých úderech na zemi. Jakub Kočí měl relativně nejmíň práce, protože se do jeho váhové kategorie -93 kg přihlásili jen dva. On a zápasník z Olomouce. Jenže duel, který se většinu času odehrával v postoji, se pro oba borce stal bojem na pokraji sebezapření. Vítěze, kterým se stal jen o chlup lepší Jakub Kočí, nakonec určili bodový rozhodčí. Zástupci Penta gymu Praha tak vyhráli všech osm duelů a na amatérské lize vybojovali tři zlaté medaile.

V hlavním programu se pak představil Jaroslav Jartim, který pod křídla Daniela Bartáka přestoupil z Kladna a tohle byl jeho první zápas za Pentu. Jeho soupeřem byl polský zápasník Patryk Roskosz. Zápas byl vypsán na tři kola po pěti minutách ve váze do 66 kg. V prvním kole tahal český borec za kratší konec provazu, a jestli chtěl pomýšlet na vítězství, musel zbývající dvě kola vyhrát, nebo zápas ukončit před limitem. Nakonec se povedla první varianta a na konci napínavého boje rozhodčí zvedli ruku Jaroslavu Jartimovi.

Poslední novinky

Nábor nových členů


Pořádáme nábor nových členů! Vyzkoušejte si s námi různé bojové sporty (MMA, BJJ, Grappling, Thajský box,... Více

Tříměsíční kurz Grapplingu


Tříměsíční kurz grapplingu/BJJ no-gi je určen všem, kteří se chtějí, pod dohledem zkušeného trenéra a... Více

Tříměsíční kurz MMA


Tříměsíční kurz MMA je určen všem, kteří se chtějí, pod dohledem zkušeného trenéra Daniela Bartáka, o tomto... Více

Facebook